I haven zapomnieli o naszych najbardziej znanych migrujących: ptaki.

Także raczej nieprawdopodobne kandydatem wędrownych, ale dopasowania odległości przebytej przez kolibra, jest motyl monarcha.

ziemi wokół niektórych budynków biurowych jest pełno oszołomionych lub martwych ptaków wiosną i jesienią migracji.

Choć ludzie odkryli miejsce zimowania, naukowcy są teraz próbuje dowiedzieć się, jak monarchowie go znaleźć. Migracja jest osiem miesięcy w obie strony w tym czasie cztery pokolenia żyć i umierać, więc to nie może być wyuczone zachowanie. Nawyki zimowania motyla Monarch pozostaje kuszący tajemnicą.

Oto (bardzo) wersja skrócona. Entomolog oznaczone kilku monarchów (kilka tysięcy) z małym urządzenia lokacyjnego i 40 lat później teren nad zimowania został znaleziony.

Mężczyzna Canada Goose Chilliwack Bomber Brązowy Sklep Warszawa

Monarch mieli społeczności naukowej w trzepotanie więcej niż raz. Przez lata nikt nie wiedział, co motyli monarchy było w zimie.

możemy temu zaprzeczyć, ale wygrał długo zanim nasze stopy będą zamrożone olśnienie oskarżycielsko na nas z otwartymi palcami sandały i musimy zaakceptować fakt, że latem jest tylko snem. Znajome twarze zaczną znikać: emerytowanych rodziców na Florydę, nasi sąsiedzi za kapelusze i szaliki i wiele gatunków ptaków zaczęły ich południowych szlaków migracyjnych.

motyle

Ptaki używać gwiazdy i księżyc, aby poprowadzić ich migracji, które są zasłonięte przez sztuczne światło. W dużym mieście, zanieczyszczenie światłem jest tworzony Mężczyzna Canada Goose Chilliwack Bomber Brązowy Sklep Warszawa przez niebezpieczne i mylące labirynt budynków, które zabijają miliony ptaków. Szacuje się, że 100 milionów do miliarda ptaków umiera każdego roku z okien kolizji.

Volunteers for śmiertelnej światła program uświadamiający zebrać tych ptaków (zarówno martwe i żywe). Niektóre z tych rannych przedstawia Toronto Wildlife Centre, gdzie są one oceniane i, w zależności od ich urazy, podanych anty inflamatories i leków przeciwbólowych. Kiedy odzyskały one uwalniane są do bezpiecznego punktu na ich szlaku migracyjnego. TWC jest organizacją charytatywną, powołując się na dotacjach do uruchamiania programów edukacyjnych dla społeczności Dzika przyroda awaryjnego infolinię, dedykowany zespół Dzika ratunkowego i weterynaryjnych i rehabilitacyjnych programy, które pomagają około 5000 chorych, rannych i osieroconych dzikich zwierząt rocznie.

The kształcie litery V formacji migracji Kanada gęsi jest dobrze znanym zwiastunem zimy, ale malutkie Koliberek Rubinobrody również migracji w tym czasie. Nieprawdopodobnie one równe lub nawet przewyższyć przejechanej przez znacznie większe i solidniejsze poszukuje Kanada gęsi.

Ich droga do cieplejszych krain jest trudne przede wszystkim (w całości) ze względu na nas. ptaki migrujące są zarówno zdezorientowany i wyciągnąć w kierunku światła emitujących od budynków.

Nadszedł czas na corocznej migracji południu

Było w lasach jodłowych Oyamel centralnego Meksyku, a każdy rok, co jest teraz Witryna Monarch Butterfly Biosphere Reserve Światowe Dziedzictwo, roi się miliard motyli monarchy uciekających przed zimnem.

Koliberek Rubinobrody waży zaledwie kilka gramów, ale latać non stop przez Zatokę Meksykańską zarówno wiosną i jesienią na odległość ponad 1500 kilometrów. Aby długą podróż, to podwoi swoją wielkość przed wyjazdem

Eksperci uważają, że nie zrobił delikatny owad może zarządzać migracją długi dystans, więc zniknięcie monarchowie został kredą do letargu stanie nieaktywnym (podobny do hibernacji). Niektóre gatunki ćmy idą w letarg, więc była to teoria dźwięk, ale nikt nie mógł tego udowodnić. Tajemnica tej pięknej istoty zimowego pobytu pozostałyby nierozwiązane od lat.