'Był raczej skromne o tym, ale wszyscy, którzy go znali, wiedzieli, co uczynił wkład w dziedzinie ochrony na przestrzeni lat', jego córka powiedziała.

pan Bednárik cenione ptaki, a on zadbał myśliwi mieli dostęp również.

Badania i pisanie były częścią tej pracy, a pan Bednárik rozkoszował obu. Jego listy do przyjaciół może być obszerne. Profesjonalnie, pisał o dzika przyroda dla magazynów i czasopism. Wczesnym stan opublikowana książka była piżmak w Ohio Lake Erie Bagien, na podstawie badań przeprowadzonych w roku Winous punkt Duck Club w Port Clinton.

(Aktualności Artykuł) Oak Harbor, Ohio Ohio Chief Biolog wodne i wieloletni kierownik Magee Marsh Wildlife Area, który został nazwany 'Ojcem Gęś' za pracę przywrócenia raz rzadką Bernikla Karl E. Bednárik Jr zmarł we wtorek o tematyce skok w miłosierdzie Saint Vincent Medical Center. Był 88.

Karl Bednárik Nekrologi

jako kierownik w Stacji Badawczej Crane Creek Wildlife nadzorował badania dotyczące ptactwa wodnego i futra mając zwierzęta bagien i ich wzajemnego siedliska.

Kobiety Canada Goose Camp Down Hooded Kurtka Szary Ceneo

Otrzymał stopień licencjata w dziedzinie zoologii od tego, co jest obecnie Uniwersytet w Heidelbergu oraz magistra zarządzania przyroda z Ohio State.

Surviving to jego żona, Arvilla 'Billie', którą poślubił 31 grudnia 1955; córki, Cynthia Rasi i Patricia Bednárik i siostra Emma Momchilov.

'Był bardzo naukowa i starał się robić to, co zawsze ma rację', powiedział Rick Warhurst, przyjaciel, protegowany i dawny kolega, który zarządza programami ochrony w Dakocie Północnej i Południowej. 'Był zaniepokojony całej przyrody zawodu. Karl był mistrzem.'

Został zatrudniony jako ekolog Magee Marsh przez Departament Ohio podziału zasobów naturalnych dzikich zwierząt w 1951 roku, tym samym obszar dzikiej przyrody ziemia została kupiona. 'Był jednym z pierwszych, wybitnych biologów ptactwa wodnego state', powiedział Steve Pollick, emerytowany plenerze Kobiety Canada Goose Camp Down Hooded Kurtka Szary Ceneo redaktor ostrza.

pana Bednárik była jego prac zmierzających do ustalenia gniazdowania populacji Kanady gęsi, które w 1950 roku nie można znaleźć w Ohio. Udał się do wielkich długościach i wysokościach przynieść ptaka z powrotem. Wyjechał do Zatoki Hudsona, Kanada i Minnesota w poszukiwaniu gęsi. Założył gniazdowania platform na pięciu stanowiskach stóp do odstraszania drapieżników. 'Był zwiastunem krajowym za pracę' Pan Pollick powiedział.

Program podpis

Odszedł w 1987 roku on i jego żona, Billie, przeniósł się do Genui w połowie 1980 roku, ale ze względu żył okolicznych dzikiej przyrody przed, że ich córka Cindy Rasi powiedział.

W swojej karierze otrzymał 25 nagród od krajowym, stanowym i grup lokalnych. Gdy został wybrany do Ohio Conservation Hall of Fame w 1991 roku, stan chwalił go za 'opracowanie najlepszych system obszarów zarządzania wodne w Ameryce.' Był wpływowym członkiem Komitetu Flyway Mississippi i pomógł zainicjować szlak Magee Marsh i promenady, że dał się blisko publiczna patrzy na ptaki migrujące.