JEST naloty zostały przerysowane iracki mapę

Nawet jeśli Mosul jest powtórzone przez siły irackie, powiedział, że martwi miasto nigdy nie będzie wystarczająco bezpieczny być znowu do zamieszkania. 'Widzimy przyszłość jako ciemne i nieznane.'

Mosul mieszkańcy, którzy uciekli do Irbil w lecie 2014 roku obchodził pierwsze naloty koalicji na bojowników ekstremistów, mając nadzieję, że zintensyfikować interwencji szybko odeprzeć bojowników i cywilów pozwoli na powrót do domu.

Dla kurdyjskich sił Peszmergowie Iraku, spychając z tyłu jest również oznaczało wzmocnienie ich pozycję na spornym terytorium. Ściśle obsługiwane szkolenia koalicji wymiany informacji wywiadowczych i naloty, siły kurdyjskie miały setki miast i wsi z jest to, że zostały wcześniej zgłoszone zarówno przez kurdyjskim rządem regionalnym i centralnym rządem Iraku w Bagdadzie.

Od tamtej pory ponad 9.400 koalicyjne naloty pozwoliły sił irackich powoli odzyskania miast, miasteczek, linie zaopatrzenia i infrastruktury.

bazowa Makhmour był tylko jednym z wielu stanowiskach frontowych przekroczony na początku sierpnia 2014 roku, przynosząc JEST Strażacy w ciągu zaledwie 30 kilometrów (19 mil) od Irbil, stolicy regionu kurdyjskiego Iraku.

Po trzech dniach nalotów, zaliczki na Irbil został spowolniony i odzyskał siły kurdyjskie bazy. Dwa lata później, walka z IS został przeniesiony na zachód przez rzeki Tygrys w prowincji Niniwa i Makhmour przeszła z aktywnej linii przednim sennym wsparcie stanowiska.

Pentagon twierdzi 55 cywilów zostało zabitych w Iraku i Syrii od wojny powietrznej przeciwko SI została uruchomiona. Jednakże, praw człowieka i pomocy humanitarnej grupy twierdzą, że liczba jest znacznie zaniżona. Airwars, śledzenie projektu naloty kierowania IS, szacuje, że co najmniej 1,568 cywilów prawdopodobnie zmarł w działaniach koalicyjnych.

Ale walka, która nadal jest prowadzona głównie z powietrza również wyrównane całe dzielnice, miliony przesiedlonych i przerysowana iracki mapę. Ale podczas gdy naloty koalicji utorował drogę do kurdyjskie i irackie siły lądowe, aby odbić terytorium, w wielu przypadkach wynikiem jest zniszczony nagroda.

Kindi Hameed Majid, 30, uciekł Mosul z żoną latem 2014 roku młoda para myśli byłyby już tylko kilka dni. Teraz bardziej niż dwa lata później, wciąż jest w Irbil i mówi, że ma wątpliwości, będzie on kiedykolwiek wróci.

Teraz prowizoryczne namioty w ogrodach Kościół i pół wykończone budynki zostały zastąpione schludnych rzędach kempingowych na obrzeżach miasta, które przypominają osiedla raczkujący ponad tymczasowych schronień.

'Daesh poruszał się w tym mieście i byliśmy wycofanie się w góry', powiedział Ayoub Khaylani, żołnierzem Peszmergowie który był u nasady Makhmour ze swoją jednostką tuż przed początkowym jest atak na Mahkmour. Daesh jest arabski skrótem IS.

Across Iraku ponad 3,2 miliona Irakijczyków pozostaje przesiedlonych ze swoich domów, zgodnie z informacjami uzyskanymi przez Międzynarodową Organizację do Spraw Migracji.

Amnesty International oskarżyła siły Peszmergowie celowo niszcząc tysiące domów w arabskich wioskach pobranych z powrotem jest w celu zapobiegania nawrotom arabskich mieszkańców do terytorium, zgodnie z raportem na początku tego roku.

Pierwsze strajki koalicyjne zostały pobudzone przez naciśnięcie wynosi od Mosulu kilka tygodni po początkowym szał grupy całym Iraku.

Jak naciśnięciem odbić Mosul rampy się, że blizny po dwóch latach kosztownych zwycięstw pozostają żywe.

Sindżar, mały głównie Yazidi miasto na północ od Mosulu, został powtórzony przez siły kurdyjskie dziewięć miesięcy temu, ale nadal leży w gruzach. Podczas Sindżar jest technicznie 'wyzwolony' zdecydowana większość mieszkańców nadal żyje w obozach dla wysiedleńców namiotowym rozproszone po całym północnym Iraku.

'Gdyby nie było dla strajków i ciężkiej artylerii (danej armii irackiej koalicji), to nadal byłby w górach' Khaylani powiedział, siedząc w Mężczyzna Canada Goose Chilliwack Bomber Czarny Allegro małym pomieszczeniu klimatyzowanym zgarbiony jego telefon komórkowy na overstuffed kanapy. żołnierze będą wdrażać południu Mosulu do Qayarah bazy lotniczej do pomocy w pracy, aby podjąć drugą co do wielkości miasto Iraku. Są wśród 560 dodatkowych żołnierzy, że prezydent Obama zatwierdzonych do misji w Iraku w zeszłym miesiącu. Siły obecnie w Iraku, nie licząc setek, którzy są na tymczasowe cła i nie uwzględnionych w oficjalnym count.

Mężczyzna Canada Goose Chilliwack Bomber Czarny Allegro