A pokojowego podejścia, w ciągu najbliższych pięciu lat będzie plan. Ale jeśli region będzie się poważnie o swojej gęsi problemu Enck powiedział lokalni urzędnicy mogą patrzeć na zabijanie gęsi.

'Nie brakuje siedliska wokół na tych gęsi' Enck powiedział. 'Jeżeli zostaną one szykanowane na Stewart Park, oni mogą pójść gdzieś indziej, jak po drugiej stronie jeziora. Wszystkie rzeczy, które można zrobić z gęsi musi zostać zatwierdzony przez DEC, ponieważ Kanada gęsi wędrownych i są objęte gestii rząd federalny, który. wiedzą to delegaci kwestii zarządzania do stanu się dzieje, a kwestie te wpływają na niektóre parki wzdłuż jezior, ale to mało prawdopodobne, aby zatwierdzić plan, który będzie co najmniej dokonać wszystkich tych graczy, świadomi tego, co się dzieje dalej, aby coś, co zostało skoordynowane. '

Kup PhotoA rodzinnej Kanady gęsi odkrywania trawy na Stewart Park na południowym krańcu jeziora Cayuga w Ithaca. (Foto: Nick REYNOLDS / Staff Photo)

Choć prześladowania lub 'hazing' część planu jest nadal sposobów off, lista możliwych rozwiązań brzmi jak coś, o Carl Spackler antybohater w filmie 'Caddyshack', by umieścić w swoim zatrudnić. Oni rangefrom płoszenie gęsi z dronów tousinginflatable, wymachując totemy totrained psy, spraye trawy i noisemakers.

'W innych miejscach, w których ten problem został rozwiązany przez długi czas, w zdecydowanej większości tych przypadków, co się dzieje, dotrą do punktu, w którym zdają sobie sprawę, chyba że mogą znacznie zmniejszyć populację gęsi, wszystkie negatywne skutki utrzymują się 'Enck powiedział.

'Już w '86, doszedłem do Cornell do pracy nad projektem Kanada gęsi w Departamencie Zasobów Naturalnych i tego lata, mam okazję udać się do Kobiety Canada Goose Chilliwack Bomber Biały Pl północnej Kanady Band gęsi. Jesteśmy w górę Arctic, głównie wzdłuż tych rzek w tundrze, a roślinność miał wszystkie te mchy i inne rośliny, ale wzdłuż rzek, nie było ocean zieleni tylko trawa wszystkich pasły krótkie tysiące i tysiące gęsi. Widzą skoszonej trawy tutaj i myślą: 'Hej Jesteśmy w domu Wsadzili czerwony dywan dla nas!! '' zanotowały wycieczkę: The Christmas Ptak hrabiego

Ithaca, wynikającym z zakładu ponownego ich numery w Stanach Zjednoczonych sięga 1950 roku. Ich idealnym siedliskiem jest w żaden brakuje. Kanada gęsi preferują nadmiernych ilości krótkie, żyzne traw w pobliżu wody i często można znaleźć roosting w parku podobnego do Stewart, Cass, Taughannock Myers i parków.

Od pewnego czasu, urzędnicy miejscy zostały wypracowanie strategii w celu zmniejszenia theirnumbersin miejskich parkach i po prostu recentlyhave zakończyła pierwszy etap trój warstwowych, niezakończony zgonem strategii wykończenia populacji.

jeden krok to zarządzenie zakazujące karmienia gęsi, whichpassed Wspólną Radę wcześniej w tym miesiącu. 'To toreduce ludzkiego przyrody konfliktu tyle, więc ludzie nie czują się już tak pogarsza gęsi'.

'Wierzcie lub nie, to jest ich naturalnym środowiskiem', powiedział Jody Enck, badacz z Cornell Ornitologii Lab i przewodniczący Cayuga ptaków Club.

Są zmorą dowolnym wczesnym rankiem nabrzeża biegacza, kładą się cieniem na trawnikach i plagi groundskeeper golfowym.

Ithaca zakazy karmienia gęsi w Stewart Park

Kanada gęsi obszar non stado wędrownych

Są gęsi Stewart Park Canada, i Miasto Ithaca chce zobaczyć ich mniej.

pilotażowego programu zarządzania, w oparciu o dane z żadnym kill grupa interesu Gęsi Peace, gdy ustalono, potrwa od trzech do pięciu lat, po którym humanitarny, krytyczne podejście byłoby uznane.

Rick Manning, miejscowy architekt krajobrazu i dyrektorem wykonawczym Przyjaciół Stewart Park, planuje toapproachthe problemu częściowo poprzez przeprojektowanie geese'shabitat. Stwierdzając miłość gęsi koszulka z krótkim trawy, Manning chce włączyć węższą traw i nasadzenia rodzimych podobne do instalacji w Cass Park w dolnych odcinkach drogowych trawnika. Regionalny plan działania będzie dbać o to, Butas Martell zauważyć podczas spotkania, biurokracji związanych z uzyskaniem jednej gminy w celu rozwiązania problemu, a tym bardziej kilka, może okazać się blokada.

Martell, którego akademickiego tła obejmuje stopień magistra zwierząt i porządku publicznego z Tufts University, a kto pracuje nad doktoratem w Cornell badania wymiarów ludzkich w ochronie przyrody, powiedział, że zakaz karmienia nie będą enforcedbut willserve jako początkowy wysiłek w odstraszanie gęsi od zamieszkujących park.

Kobiety Canada Goose Chilliwack Bomber Biały Pl