Touring zbombardowany i zniszczony centrum handlowym we wschodniej szyickiej obszarze zdominowanym Nowego Bagdadu, Haider al Abadi opisał atak jako 'rozpaczliwe próby' przez bojowników po tym stracił kontrolę nad kluczowym zachodniej miasta Ramadi, stolicy prowincji Anbar.

ubiegłym miesiącu grupa poniosła klęskę, gdy siły irackie pojechaliśmy ekstremistów z zachodniej miasta Ramadi, stolicy prowincji Anbar rozciągnięty. Islamskie Państwo nadal kontroluje znaczną część północnej i zachodniej części Iraku.

Krótko po ataku, jest zamieszczona online oświadczenie mówiące, że ukierunkowane obszar, w którym wielu szyickich muzułmanów znane są do gromadzenia i ostrzegani 'gorszy', aby przyjść. Associated Press nie mógł od razu sprawdzić autentyczność oświadczenia, ale jego język i frazowanie jest zgodny z przeszłości jest roszczenia odpowiedzialności.

Uzbrojeni napastnicy zaatakowali Jawhara Mall w poniedziałek po odpalenia bomby samochodu i rozpoczyna atak samobójczy na jego wejściu. Siły irackie później otoczyła budynek, desant na dachu Mężczyzna Canada Goose Chilliwack Bomber Biały Polska przed zderzeniu z napastników do środka, zabijając dwóch bandytów i aresztując czterech. Wraz z 18 zabitych, około 50 osób zostało rannych.

Premier

Mężczyzna Canada Goose Chilliwack Bomber Biały Polska

Krótko po ataku z powrotem do tyłu samobójczy atak ukierunkowany kawiarni w mieście Muqdadiyah, około 60 mil (90 km) na północ od Bagdadu w prowincji Diyala, zabijając co najmniej 24 osób i raniąc 52. A w zatłoczonym obszarze wschód Bagdad, wybuch samochodu-pułapki zginęło co najmniej pięć osób i ranił 12 innych.

Bagdadzie w Iraku obiecał we wtorek, aby kontynuować walkę z islamskimi bojownikami państwowe, dzień po grupa rozpoczęła atak samobójczy w centrum handlowym w stolicy kraju, Bagdadzie, zabijając 18 osób.

Bagdad był prawie cicho w ciągu ostatnich kilku miesięcy, oczekują na kilka małych atakami z bomb i ataków skierowanych sił irackich i urzędników rządowych.

Iracki PM śluby wydalić IS po śmiertelnym ataku mall