Ale duża uwaga dla branży funduszy kanadyjskiej był fakt, że przychody ze sprzedaży netto bardziej zyskownych funduszy długoterminowych, które inwestują w akcje i obligacje, strzał do około 5 mld $ w zeszłym miesiącu, na $ 259 milionów lat temu, po znacznym pieniędzy wykup na rynku.

i długoterminowych sprzedaży netto w styczniu i lutym wzrosła do około 8,1 mld $ w porównaniu z $ 64 mln USD w tym samym okresie rok dwa temu.

CI Financial Corp., który nie jest członkiem IFIC, poinformował $ 346 milionów dolarów w sprzedaży netto w ubiegłym miesiącu. IGM Financial Inc., która zawiera Investors Group i Mackenzie Financial, wziął w $ 281 milionów dolarów.

Fidelity Investments Kanada ULC był liderem w całkowitej sprzedaży netto, biorąc w $ 552 milionów dolarów.

Choć rynki północnoamerykańskie były w trybie Odwilż rok temu, to była inna historia tego lutego. S kompozytu wzrosła 4,8 procent w ubiegłym miesiącu, podczas gdy indeks S 500 wzrósł 2,9 proc.

AGF Kobiety Canada Goose Resolute Parka Ognisko Pl Management Ltd. wzrosła do $ 114,7 mln USD w lutym z $ 41,5 mln lat temu. Odejście w styczniu nagradzany menedżer Christine Hughes, który prowadził popularny fundusz zrównoważony AGF kanadyjski, nie pomogło sprzedaży.

Wśród spółek publicznych funduszy, fundusze dynamiczne DundeeWealth Inc. przyciąga $ 506 mln USD w lutym. 'Co za różnica w roku sprawia,' powiedział Jordy Chilcott, szef funduszy dynamicznych. 'Zaufanie inwestorów rośnie.' Trzy najlepsi sprzedawcy dynamicznych były wszystkie fundusze zrównoważone z dynamicznym strategicznego Wydajność na szczycie listy, powiedział.

Inwestorzy nie są po prostu przesunięcie gotówki z rynku pieniężnym długich środków krótkoterminowych, ale są 'wprowadzenie nowych środków do funduszy inwestycyjnych,' Pan Yanchus powiedział. 'Jest to najlepszy sezon RRSP [długich funduszy terminowych] od 2007 roku, kiedy to było $ +11,4 mld USD.' RBC, który obejmuje RBC Asset Management Ltd. Północna Phillips Hager, wziął w $ 163 milionów dolarów w sprzedaży netto. Jednak, że zawarte $ 906 milionów dolarów w długich funduszy terminowych i umorzeń netto $ 743 milionów dolarów w funduszach rynku pieniężnego.

Inwestorzy wrócić do funduszy

Sprzedaż netto funduszy niemal podwoiła się od $ 1,7 mld USD w tym samym miesiącu ubiegłego roku, według wstępnych danych opublikowanych we wtorek Instytut Funduszy Inwestycyjnych Kanady (IFIC).

Nie wszyscy korzystają z poprawy nastrojów.

Kobiety Canada Goose Resolute Parka Ognisko Pl

'Ludzie wracają na rynek', powiedział Dennis Yanchus, kierownik IFIC za statystyki. 'Zaufanie inwestorów jest znacznie lepsza niż w ubiegłym roku o tej porze.'

inwestorów kanadyjskich zaorać szacunkowo 3 mld $ do funduszy inwestycyjnych w lutym rynki północnoamerykańskie odbił podczas kluczowego miesiąca zarejestrował plan oszczędności emerytalne (RRSP) sezonu.

wykupy netto