Dzieci otrzymały także czekoladowych pisanek przez wolontariusza. 'To było naprawdę świetne,' Pani Smith.

Powiedział, że 'dość duża burza', który ma się rozpocząć jutro, może zrzucić do 50 milimetrów deszczu aż do połowy tygodnia na obszarach, które rozciągają się od Saskatchewan do granicy Ontario, z południowej Manitobie oczekuje się, że będzie trudno trafienie.

międzynarodowy przejazd wzdłuż granicy Manitoba tylko został zamknięty kilka razy ponad obawy powodzi w ciągu ostatnich 30 lat, w 1997 jako ostatni. To był rok, w prowincji przeżywał swój trzeci najgorszy powódź w historii, a 28.000 Manitobans zostali zmuszeni do opuszczenia swoich domów i szacuje $ 400 milionów szkód zadane.

Około 1100 członków rezerwy Red Earth First Nation zostali zmuszeni do opuszczenia swoich domów dla hoteli i ośrodków kryzysowych w Prince Albert i Saskatoon ponad świątecznego weekendu, po rzekę Marchew zaczęły rosnąć do niebezpiecznie wysokich poziomów. Rezerwa, która znajduje się na banki rzecznych, wynosi około 240 km na północny wschód od Prince Albert.

'Mogliśmy zobaczyć światło na końcu tunelu... ale teraz Kobiety Canada Goose Expedition Parka Jagoda Ceneo z deszczem nadchodzi, to na pewno ma potencjał, aby przedłużyć powodzi i ewentualnie pogorszyć go w niektórych obszarach,' Alf Warkentin, główny powodzi forecaster Manitoba, ostrzegł wczoraj ,

Miasteczko Gretna jest dobrze chroniony przez groble. Jednakże, jeśli silne wiatry i oczekiwane ulewy rozwijać w tym tygodniu, mogą one powodować poważne powodzie na wschodzie, w tym miejscowości Halbstadt.

powodziowe zmęczeni mieszkańcy części Saskatchewan i Manitoba będzie niepokojem obserwując niebo Prairie w najbliższych dniach, a Synoptycy pogodowe wymagają ulewne deszcze bić już nasiąknięta regiony.

Kobiety Canada Goose Expedition Parka Jagoda Ceneo

Na tymczasowego awaryjnego schronienia w Saskatoon wczoraj, pracownicy państwowi i wolontariusze robili co w ich mocy, aby pomóc setki poszkodowanych członków zespołu Red Earth świętować Niedzielę Wielkanocną, dostarczając żywność, zakwaterowanie i wszelkie wymagane lekarskiej. Janet Smith, urzędnik państwowy, który pomagał przy pomocy kryzysowej w całej prowincji, powiedział specjalne ustalenia zostały dokonane dla osób do udziału w nabożeństwach.

Tylko to, co trzeba Sodden prerie

Podczas powodzi w tym regionie do tej pory tylko jedno gospodarstwo domowe spowodowane dobrowolnie wyjechać do wyższej ziemi, sytuacja w północno-wschodniej części prowincji Saskatchewan, który jest jednym z regionów pasów ziarna w całej prowincji, jest znacznie inna.

Ale do tej pory, tylko rozległe połacie ziemi uprawnej około 40.000 hektarów i blisko 20 dróg w południowej Manitobie są obecnie pod wodą. W niektórych dziedzinach, rozlewiska są prawie kilometr szerokości.