Ale wielu elokwentny liberalni muzułmanie takich jak moich kolegów Farzana Hassan Tarek Fatah i walki Kierowca nihilistyczny widzenia i dzielnie spreparować drogę naprzód.

Musimy porozmawiać o tym w wyniku Aaron Driver. Musimy o tym mówić, bo prawie 200 Kanadyjczycy są obecnie za granicą, szkoleń lub walki zbrojnej dżihad. Dziesiątki więcej już wrócił.

Więc co się dzieje dalej? W najnowszym numerze The Economist przedstawia kłopotliwą sytuację dla przyszłości: rosnąca populacja arabska młodzież w obliczu represji politycznych, słabe perspektywy zatrudnienia i kiepski standard życia. To niebezpieczny koktajl.

Emiraty Badanie młodzieży stwierdzili, że 78% młodych ludzi stwierdziło, że nigdy nie będzie wspierać (państwa islamskiego), notatki artykułu. 13% z nich stwierdziło, że mógłby, gdyby było mniej gwałtowne numer, który wzrósł do 19% w krajach Zatoki Perskiej, które przywierają do bardziej surową formę islamu. To jest mniejszość, ale nie mały. To sugeruje, że jest i cokolwiek przychodzi następna grupa terrorystyczna może Kobiety Canada Goose Expedition Parka Rice Polska wyciągnąć na dużej puli potencjalnych rekrutów i sympatyków. Debata reformacja sama jest złożona. Istnieją konkurencyjne poglądy na temat walki z tymi wyzwaniami. Istnieją różne idee reformacji, co będzie faktycznie wyglądać, kiedy i czy chodzi. (Niektórzy z nich umieścić swoje nadzieje w arabskiej wiosny.) I istnieją różne stopnie optymizmu i pesymizmu.

nadszedł czas dyskutowaliśmy reformacji islamskiej

I musimy o tym mówić, bo Muzułmanie w Kanadzie, według ostatniego raportu Environics Institute, stają się coraz bardziej uważny. W 18 34-latków są najbardziej uważny i identyfikacji głównie muzułmańskiej, a nie jako Canadian, notach raportu.

to trudno nie być pesymistą po obejrzeniu wideo Kierowca męczeństwa. Jego wezwanie w ziemiach krzyżowców ma odwołania do zbyt wielu ludzi.

Jak Barack Obama ubolewał do Atlantyku w artykule opublikowanym w tym roku: nurty islamu nie przeszły reformacji, który pomoże ludziom w przystosowaniu ich doktryny religijne do nowoczesności. (Byłoby miło, choć mało prawdopodobne, aby usłyszeć podobne słowa od Justina Trudeau).

Na razie szczegóły trudno jednak znaczenia. Liczy się to, że nasz dyskurs publiczny dojrzewa do punktu, w którym możemy mieć nawet rozmowę.

Musimy uzyskać naprawdę dobry w przeciwnym radykalizacji, minister bezpieczeństwa publicznego Ralph Goodale niedawno twierdził. I miał rację. Ale wygraliśmy odnieść sukces na tym aż dodamy mówić o islamskim reformacji w miksie. Jednak media i politycy nigdy tu nawet odwołać frazę.

Ponieważ rozmowa już się dzieje. W czasopismach, w think tanków i podczas konferencji. To po prostu hasn trafiła do codziennej rozmowy jeszcze. Będzie wkrótce. Nawet lider wolnego świata o tym mówi.

A co to jest? To idea, że ​​islam wymaga od totalitarnego fundamentalizmu do oświeconej, liberalnej religii, jako magazyn Foreign Policy opisuje. Coś jak w 16 wieku chrześcijańskiej Reformacji.

Teraz można postawić politycznie poprawna będzie odporna. podłącz one swoje uszy. Wyglądają w drugą stronę. Albo, co gorsza, nazywają kogoś, kto sprowadza go Ale oni przemawiać z niewiedzy.

Kobiety Canada Goose Expedition Parka Rice Polska

i New York Timesa Tom Friedman był optymistycznie reformacji już w roku 2001. Być może naiwnie tak. Pomyślał wtedy zmiana nadchodzi pochodzić z wewnątrz, twierdząc muzułmanie dość, że ich wiara jest zdominowany przez anty modernistów może zabić bin Ladenism i jego odgałęzienia. A teraz mamy państwo islamskie. Niektóre pochodną. Bardziej jak turnieju głównego.