Przez tysiąclecia, ptactwo przybywali do Aleutów każdej wiosny, szukając schronienia drapieżnika wolnych wysp do gniazdowania i podnoszenie młody. W 1836 roku rosyjscy handlarze futrami wprowadzono lisy polarne na wyspy, pozostawiając je karmić i rozmnażajcie się na diecie z jaja i skorupiaków.

Przez 1930, lisy zostały wprowadzone do prawie każdego Aleuty. II wojna światowa oznaczała koniec hodowli lisów, ale pozostał lisy, stopniowo zmniejszając populacje ptaków lęgowych.

Federal urzędnicy rezerwaty próbuje zapisać rzadką aleuckiej Bernikla mówią, że trzeba zabić swojego głównego drapieżnika, z lisa polarnego. Ich plany martwić ekologów, którzy kiedyś z entuzjazmem poparły program naprawczy gęsi.

Większość chropowaty, wulkanicznych wysp na Aleuty łańcucha 1.100 mil są niezamieszkane, nie bez powodu. Deszcz pada przez 220 dni w roku, średnia temperatura wynosi 38 stopni, a wiatr wieje surowego niemal bez przerwy. Nie ma drzew; nawet Bald Eagles gniazdo na ziemi.

Dennis, szef programu zagrożonego gatunku Federalnej Agencji w Alasce, mówi, że nie ma problemów uzasadniających użycie trucizny za.

'' Generalnie Związek 1080 był używany do ochrony wprowadzone zwierzęta, a mianowicie inwentarz żywy, z rodzimych drapieżników, '' powiedział. '' Naszym celem jest ochrona rodzimych ptaków z wprowadzonymi drapieżnikami. Próbujemy zachować naturalny ekosystem, a nie utrzymywać sztuczną. ''

Toczy zabić lisa SAVE GOOSE

Canada Goose Hybridge Hoody Sklep Internetowy

pan Pieniądze powiedział, że jego agencja uznała inne metody, nawet wprowadzenie na sterylizację lisy, które konkurują na żywność z urodzajnych zwierząt i ostatecznie zmniejszają populację. Żaden nie jest tak tanie i skuteczne, jak zatrucia, które kosztować $ 100,000 do $ 250,000 powiedział.

pan Pieniądze mówi rząd ma uzasadnione obawy, że główną grupą na Buldir mogłyby zostać zniszczone przez chorobę lub katastrofy. Jego agencja chce ustanowić populacje 50 par lęgowych na każdym z trzech kolejnych wysp, zanim będzie gotów podjąć ptaki off liście zagrożonych gatunków.

Obrońców Przyrody zaproponowała agencja spróbować innych metod zabijania lisów, w Canada Goose Hybridge Hoody Sklep Internetowy tym sprzedaży w rodzimych myśliwych utrzymania pułapkę zwierząt.

pan Pieniądze poszukuje zgody Agencji Ochrony Środowiska do spadku 100,000 granulki Związku 1080 na Kiska Island. Urzędnicy Agencji w Waszyngtonie powiedział, że oczekuje się zatwierdzić zezwolenie dla programu eksperymentalnego wkrótce.

Dave Cline, Alaska przedstawiciel National Audubon Society, powiedział trucizny powinny być stosowane tylko w ostateczności. On powiedział, że Stany Zjednoczone Fish and Wildlife Usługa powinna udowodnić, że potrzebuje Związek 1080 przed użyciem.

The aleuckiej Kanada gęsi, podgatunek o pół rozmiaru wspólnej Kanada gęsi, najbardziej ucierpiała ponieważ gniazduje tylko na Aleutów. Przez 1962, jedyna znana grupa hodowlana żył Buldir Island, małą wyspę, Fox wolnej około 70 mil na zachód od Kiska. W roku 1967 tylko 700 ptaków pozostał.

Anchorage, 31 sierpnia

pan Pieniądze powiedział rzeczy zaczęły wygląda lepiej dla ptaków w ostatnich latach. urzędnicy gry mają zakaz polowania na gęsi, gdzie zima, głównie w Kalifornii San Joaquin Valley. Buldir ma teraz 4000 gęsi. Niewielka grupa hodowla gęsi około 50 gniazd teraz w pobliskim Agattu Island. A latem tego roku, naukowcy potwierdzili, że istnieje niewielka populacja gęsi znalezione w pobliżu lądu Alaska jest genetycznie podobne do gęsi aleuckiej Canada.

Zyski te zapewniają wszelkie powody, aby nie zatruć, powiedziała Susan Hagood Obrońców Przyrody, krajowy grupy środowiskowej. '' Wydaje się, że każdy radykalny program jest zbędne w tym czasie, 'powiedziała. '' Jeśli gęsi były balansuje na krawędzi wymarcia, to może być zupełnie inna sprawa. ''

Pieniądze