W ramach zmienionej umowy, JPMorgan będzie również na haku za pierwszy 1 miliarda $ straty na 30 miliardów dolarów portfela aktywów o obniżonej jakości, która jest backstopped przez Rezerwę Federalną.

6. 14 listopada Miś ogłasza $ 1620000000 writedown.

New York Post poinformował, że Jimmy Cayne, 74-letni, cygara chomping przewodniczący Niedźwiedzia widziano w biurze w towarzystwie ochroniarza. Tabloid drukowane również część wyciekła notatka z bankiera o nazwie Mike Pagano, w którym żartował z klientami o swoim obiekcie z prac konserwacyjnych i czyszczenia.

To rzadko jest pocieszające znak, gdy przewodniczący firma przychodzi do pracy pod skrzydła uzbrojonego ochroniarza. Rezerwa Federalna, pięciokrotnie swoją ofertę do 10 $.

złożyć

rzutów JPMorgan zraniony niedźwiedź kości

Środek słodzika jest zazwyczaj niespotykane, zwłaszcza w przypadku braku konkurencyjnej oferty. Oczywistym wyjaśnieniem jest to, że JPMorgan musiał stole o wiele więcej pieniędzy, jeśli chciał zgodę akcjonariuszy Bear, z których wielu wyrażone oburzenie w początkowej ceny ofertowej (rok temu akcje przedsiębiorstwa są notowane na około 150 $).

'Rezerwa Federalna jest bardzo zaniepokojony postrzegane jako instytucja, która jest ratowanie Wall Street firm finansowych', powiedział Christopher Rupkey, główny ekonomista finansowy w Bank of Tokyo Mitsubishi w Nowym Jorku. 'Oni nie chcą, aby ten kontrakt kochanie.'

8. 10 marca W Kobiety Canada Goose Expedition Parka Duch Internetowy Polska odpowiedzi na pogłoski na rynku, firma mówi: 'Nie ma absolutnie żadnej prawdy w pogłoskach, które krążyły problemy z płynnością na rynku.

Według pierwotnej umowy, wydaje się, że JPMorgan mógł być odpowiedzialny za zagwarantowanie niektórych zobowiązań Bear nawet jeśli jego przejęcia próba nie powiodła się. The Times poinformował, że dyrektor generalny JPMorgan Jamie Dimon była 'apopleksji', kiedy dowiedział się o luki, zapewniając kolejny impuls do zwiększenia oferty i dostać ofertę zakończona.

Kobiety Canada Goose Expedition Parka Duch Internetowy Polska

7. 07 stycznia 2008 Niedźwiedź CEO James Cayne emeryturę.

Niedźwiedź, który dostał się w kłopoty latem ubiegłego roku przez jej zaangażowanie w sektorze kredytów hipotecznych subprime, posiada 14.000 pracowników, z których wielu będzie prawdopodobnie dołączą rosnącą kolejkę bezrobotnych bankierów Manhattanie. Dodając do zniewagę jest to, że pracownicy ci zbiorowo właścicielem około jednej trzeciej akcji spółki i obserwował ich inwestycje odparowania pozornie noc.

5. 20 września Miś zgłasza 68 proc zanurzyć zysku kwartalnego.

4. 06 sierpnia Miś wysyła list do klientów uspokajające ich firma jest zdrowa finansowo. 'Bądź pewny, Bear Stearns widział wymagających rynkach przed i ma doświadczenie i wiedzę, aby służyć Państwu i nam dobrze.

mniej oczywiste wyjaśnienie, najpierw zakładał przez The New York Times, że sformułowanie pośpiesznie spreparowanym umowy o połączeniu obu firm tydzień temu mogą mieć także swój udział w podejmowaniu decyzji JPMorgan zintensyfikowania jej oferty przez tak dużą ilością ,

2. 08 lipca New York Times donosi, Niedźwiedź CEO James Cayne grał w golfa regularnie natomiast fundusze firmy usiłowały utrzymać się na powierzchni.

Wewnętrznie personel mówi się oburzony, że CEO Alan Schwartz był skłonny sprzedać taki rabat, choć inni obserwatorzy mówią, że nie miał wyboru: Po zaufania wytrząsa klienci zatrzymał handlu z Bear, paraliżuje firmę.

'Jeśli Fed nie to zrobić, wszyscy ludzie, którzy są skarżenie się i jęcząc mogło pocałował swoje fundusze emerytalne żegnaj', powiedział. '[Fed] jest ratowanie fundusze emerytalne robotników amerykańskich.'

Im bardziej wzrasta cena oferty, tym bardziej, że percepcja może krystalizować.

'Myślę, że musi istnieć jakiś rodzaj sytuacji wzajemnej odpowiedzialności,' domyślił Richard Bove, analityk finansowy z Punk ZIEGEL, który miał wątpliwości co do ceny. 'Nie widzę model biznesowy, który ma sens. Firma ta nie jest wart $ 2 a akcje. Co to ma? Jest tam budynek na Manhattanie'.

Wśród ponurym otoczeniu, jest jakaś nadzieja, że ​​biały rycerz może pojawić się atut JPMorgan, ale to wydaje się trudne, biorąc pod uwagę warunki umowy. Miś wyemituje akcje na równorzędne JPMorgan do 39,5 procent firmy, a dyrektorzy finansowe przedsiębiorstwa, które posiadają dalsze 5 procent, obiecali oddać swój los w uzasadnieniu transakcji. To stawia pana Dimon i jego zespół w bezpośredniej odległości od uzyskania większości wymagają one do zatwierdzenia.

Fed, bardziej niż jakiejkolwiek innej strony w rozmowach, został zmuszony do delikatnej balansowanie: zapobieganie Niedźwiedzia od bankructwa w celu ochrony przed ewentualnym załamaniu na rynku, a jednocześnie unika się wrażenia, że ​​podatnicy mogą pomóc w wyskoczyć kilka bogatych bankierów.

3. 1 sierpnia dwa fundusze hedgingowe Niedźwiedź dla ochrony przed upadłością.

pan Bove, punk ZIEGEL, powiedział, że nie zdziwiłbym się, gdyby niektórzy akcjonariusze próbowała pozwać Fed za przekroczenie swojej jurysdykcji, choć uważa, że ​​jest błędne. Do tej pory interwencja Fed, w połączeniu z jego decyzji o obniżeniu stóp procentowych ponownie w zeszłym tygodniu, wydaje się, że oparł się na motania sektora finansowego.

1.